Wartość pokarmowa 1kg śruty poekstrakcyjnej o zawartości 88% suchej masy i tłuszczu do 3% wynosi 10,7 MJ EM i 295g białka strawnego. Dla porównania wartość pokarmowa 1kg poekstrakcyjnej śruty sojowej o zawartości 88% suchej masy waha się od 12,1 do 12,9 MJ EM i od 305 do 374 g białka strawnego.
Trzoda chlewna – Jako źródło energii śruta rzepakowa jest dobrze wykorzystywana przez świnie. Nie zaleca się jedynie stosować śruty rzepakowej w żywieniu prosiąt w okresie przebywania przy maciorze. Większe możliwości zastosowania występują w mieszankach dla warchlaków i tuczników, gdyż zwierzęta te posiadają bardziej rozwinięty przewód pokarmowy, dostosowany do wykorzystania składników pokarmowych zawartych w śrucie. Z żywieniu zwierząt reprodukcyjnych, nadmierne ilości pasz pochodzenia rzepakowego mogą przyczynić się do pogorszenia efektów w reprodukcji oraz zdrowotności.
Drób – Śrutę rzepakową stosuje się przy sporządzaniu mieszanek dla wszystkich gatunków i grup produkcyjnych ptaków. Stosowanie poekstrakcyjnej śruty rzepakowej w żywieniu brojlerów wszystkich gatunków ptaków w zalecanych ilościach, nie wpływa negatywnie na zdrowie i efekty produkcyjne oraz na smak i inne cechy jakościowe pozyskiwanego mięsa. Udział śruty rzepakowej w mieszankach, z uwagi na niską wartość energetyczną, powinien być ograniczony do 10%. Poekstrakcyjna śruta rzepakowa jest cenną paszą wysokobiałkową stosowaną w żywieniu kur nieśnych, zarówno w reprodukcji jak i produkcji jaj konsumpcyjnych.
Przeżuwacze – Śruta rzepakowa znajduje szersze zastosowanie wśród przeżuwaczy. Ostrożność wskazana jest w przypadku żywienia cieląt. W mieszankach treściwych zalecany jest ok.10% udział, a z wiekiem można zwiększyć do 20%. Dobre wykorzystanie białka występuje wśród dorosłych przeżuwaczy. Udział poekstrakcyjnej śruty rzepakowej w mieszankach pokarmowych dla rosnącego bydła może wzrosnąć do 25%, co gwarantuje dobre efekty w opasie bydła.